Chovatelská stanice IJSBEER – Hovawart

Hovawartí život

Arogant Arivalo Asso

Ari je pes se standardní, temperamentní a veselou povahou, plnochrupý, vysoký 65 cm, s DKK 0/0, splnil zkoušky ZVV1 a IPO1 a na výstavě obdržel V3.

Datum narození 12.09.2006
Bonitace 5/2a/D3/S (požadovaná síla, mohutnost a ušlechtilost/černá se znaky/světlé oko/standardní povaha), plnochrupý, výška 65 cm, bonitační karta
DKK 0/0
Zkoušky ZVV1 – S 76, P 96, O 91, celkem 263 b. – fotogalerie, bodovací karta
IPO1 – S 72, P 88, O 83, celkem 243 b. – fotogalerie, bodovací karta
Výstavy V3, VN – posudky
Rodokmen
Záznam v databázi HWArogant se jmenuje papírově a někdy se tak i chová :-)), když má poslouchat, ale jinak je to náš Arís.Ari je pes střední velikosti. I když nevyniká výškou, tak vše dožene svojí povahou. Díky své postavě je neuvěřitelně rychlý, mrštný a velmi temperamentní.Ari má stále velkou chuť něco dělat. Když je doma, tak neustále někoho nutí, aby si s ním hrál např. na vyhledávání různých předmětů nebo na schovku. Umí samozřejmě skvěle i gaučink, kdy si přilehne tak těsně k páníčkovi, že se oba nemohou ani hnout anebo si na pánečka rovnou lehne – jeho oblíbená činnost.Ari je velmi žravý a jak říkají moji rodiče “ten pes musí mít strašný hlad”,takže se s ním výborně cvičí jak na pmalsky, tak i na balónky. Je velký aportér hlavně duší :-)). To máme o něho i strach, aby si něco neudělal, hlavně při doběhu za balónkem.S Arím děláme sportovní výcvik a v roce 2010 se chystáme na zkoušky dle MZŘ – IPO. A jak říká náš figurant, tak by se výborně hodil i na záchranářský výcvik. Prostě má rád lidi.

Je velmi veselý a občas i neposlušný, ale stále se to lepší a lepší a jednou z něho bude poslušný SUPR pes.

Otec Big Ben de Laetitia
Zkoušky IPO3, SchH3, FH1, BH, AD
Výstavy Sieger, Anw. D. Ch., VDH Anw., CAC 2x, Sg. Berlin, Schön. Rüde, R. AnwD. Ch.
DKK HD-frei (A1)
Matka Arisha v. Philippsdorf
Zkoušky ZZO, ZM, ZPU1, BH
Výstavy V1
DKK 0/0
web arivaloasso.borec.cz

Videa a fotogalerie